środa, 30 listopada, 2022

24. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal [PROGRAM]

25 listopada o godzinie 10.00 w Mrągowskim Centrum Kultury rozpocznie się 24. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal. W konkursie zobaczymy spektakle przygotowane przez dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy teatralne z województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem Przeglądu jest propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie grupom teatralnym i instruktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń, a także uczczenie pamięci tragicznie zmarłej Kasi Kowal (młodej aktorki z istniejącego niegdyś mrągowskiego Teatru Mańja).

W tym roku do Mrągowa zawita ok. 90 młodszych i starszych aktorów-pasjonatów, którzy zaprezentują 11 spektakli. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. Oceni je profesjonalne jury, w składzie: Agnieszka Michalska, Rafał Mohr, Grzegorz Gromek.

Teatry wyróżniające się poziomem artystycznym, wyjątkową interpretacją, otrzymają nagrody rzeczowe oraz finansowe, których fundatorami są: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Powiatu Mrągowskiego, Burmistrz Miasta Mrągowo, Wójt Gminy Mrągowo, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Mrągowskie Centrum Kultury.

Najlepszy zespół zostanie dodatkowo uhonorowany statuetką 24. PTAKK, wykonaną przez artystę-rzeźbiarza Macieja Marschalla.

P R O G R A M

godz. 10.00   Rozpoczęcie 24. PTAKK

prezentacja grupy dziecięcej

Teatr PIERWSZE KROKI  ‘30
Pałac Młodzieży w Olsztynie
SEKRETNE ŻYCIE KOSZA NA PRANIE
na podst. prozy Justyny Bednarek
reżyseria: Magdalena Marek

Prezentacja pozakonkursowa w formie filmu
Grupa PARASOL   ’15 Fundacja Fruktus Mrągowo
CZERWONY KAPTUREK
Jana Brzechwy
reżyseria: Mirosława Bogucka

godz. 11.00 *  prezentacje grup młodzieżowych

Teatr FAUX PAS  ‘20
I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie
IMIENINY
Sławomira Mrożka
reżyseria: Alicja Dziaduszek

Grupa teatralna ŁO/MEN   ‘35
Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
CZARNY KWADRAT
Anny Świerszczyńskiej
reżyseria: Monika Kazimierczyk

Teatr POFAJDOKI  ‘20
Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności
oraz Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
„Kreolia – Kraina Kreatywności” w Jerutkach
Z DZIEJÓW PLANETY IDEALNEJ
scenariusz: zespół
reżyseria: Emilia Sulej

godz. 12.30 *

Grupa teatralna Z PODWÓRKA
  ‘45
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie
BAGAŻOWNIA
scenariusz: zespół
reżyseria: Dariusz Wychudzki

 Grupa teatralna ŁO/MEN   ‘40
Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
RÓŻOWA SKARPETKA
Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej
reżyseria: Monika Kazimierczyk

Teatr W KIESZENI  ‘25
Węgorzewskie Centrum Kultury
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ
scenariusz: Marta Niedziółka, Jacek Brzeziński, zespół
reżyseria: Marta Niedziółka

godz. 15.00 *  prezentacje grup dorosłych

Grupa teatralna BEZ PRZESADY  ’40
Centrum Kultury w Ostródzie
TRZY RAZY „S”
na podst. „Bolero opus 13” Grzegorza Reszki
reżyseria: Monika Kazimierczyk

Teatr U PRZYJACIÓŁ  ‘30
Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie
SIOSTRZYCZKI
na podst. „Siostrzyczki z piekła rodem” Rubi Birden
reżyseria: Natalia Lisicka

Teatr PRZEBUDZENI  ‘45
PSONI Koło w Ostródzie
NA POHYBEL!
scenariusz: zespół
reżyseria: Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki

 godz. 17.30 *   Podsumowanie Przeglądu

 * podane godziny mają charakter orientacyjny

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze