środa, 22 maja, 2024

2. regaty o Złoty Puchar Mazur

74 żeglarzy i żeglarek z klas Optimist B i Optimist C brało udział w dwudniowych regatach o Złoty Puchar Mazur, które po raz drugi zorganizował Mrągowski Ośrodek Sportowy Baza.

To już druga edycja regat o Złoty Puchar Mazur w klasie Optimist B. Równolegle do regat grupy B przy nabrzeżu klubowym odbywały się także zawody dla najmłodszych żeglarzy. Wspólnie z PKN Orlen realizujemy sportowe marzenia – powiedział tuż po imprezie dyrektor MOS „Baza” Michał Zera.

Ostatecznie w ciągu dwóch dni rozegrano 4 wyścigi (w niedzielę niestety z powodu braku wiatru nie udało się zorganizować żadnego startu). Regaty w klasie Optimist B wygrała Gabriela Friedrich reprezentująca KS Zatokę Puck. Drugie miejsce zajął Stefan Geszke (Centrum Żeglarskie Szczecin), a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Turek (YKP Gdynia). Organizator przyznał także puchary dla dziewcząt i chłopców do 9. roku życia.

W klasyfikacji Optimist C pierwsze miejsce zajął Igor Rigga (KS Zatoka Puck). Drugie miejsce wywalczył Bruno Doraczyński, a tuż za nim uplasował się Piotr Ginko (obaj Mrągowska Grupa Regatowa).

Po wyścigach na uczestników czekały zupy, a także słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Zwieńczeniem soboty był wyścig Optimist Old Boy, w którym wystartowało kilkunastu zawodników.

To nie koniec imprez organizowanych przez Mrągowski Ośrodek Sportu „BAZA”. Kolejne regaty tradycyjnie odbędą się pod koniec września.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze