piątek, 14 czerwca, 2024

17. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego

11 lipca 2021 r. w Mrągowie odbędzie się 17. edycja Wojewódzkiego Przeglądu Rękodzieła Artystycznego. Przegląd to plenerowa impreza o charakterze regionalnym, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Myślą przewodnią wydarzenia są: promocja rękodzieła artystycznego, żywności tradycyjnej i regionalnej, muzyki, kulturowo związanych z regionem warmińsko – mazurskim, pomoc regionalnym twórcom ludowym w dotarciu do potencjalnych odbiorców, pogłębienie wiedzy o dorobku kulturowym naszego regionu wśród mieszkańców i turystów.

Podczas Przeglądu zostanie rozstrzygnięty konkurs na „PAMIĄTKĘ WARMII I MAZUR” – konkurs organizowany wspólnie ze Związkiem Gmin Warmińsko-Mazurskich, którego celem jest pozyskanie oryginalnych prac na potrzeby promocji województwa warmińsko-mazurskiego.

17. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego odbędzie się na skwerze Jana Pawła II w godz. 11.00-17.00 (sobota 11 lipca 2021). Tego dnia będzie można wziąć udział w szeregu różnorodnych warsztatów: pieczenia chleba, garncarstwa, czekolady, plecionkarstwa czy zielarstwa.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze