piątek, 19 lipca, 2024

10. edycja Biegu Tropem Wilczym już w ten weekend w Mrągowie!

W niedzielę 6 marca w Mrągowie odbędzie się 10. edycja Biegu Tropem Wilczym. Jak będzie wyglądał tegoroczny jubileusz?

— W tym roku obchodzimy X-lecie powstania inicjatywy Biegu Tropem Wilczym. Bieg poświęcony jest Żołnierzom Niezłomnym, którzy nawet po zakończeniu II Wojny Światowej zdecydowali się walczyć o w pełni suwerenną i niepodległą Polskę. Nie godzili się na zmianę okupanta z hitlerowskich Niemiec na komunistyczną Rosję — informuje organizator Kamil Wojno.

Wydarzenie rozpocznie się 6 marca 2022 o godz. 12.00. Start będzie zlokalizowany przy Mrągowskim Ośrodku Sportowym „Baza” przy ul. Nadbrzeżnej 4.

Dzięki pomocy władz miasta, dyrekcji szkoły sportowej, wielu zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i ogromnej liczbydobrych ludzi zapewniamy mrągowianom 310 pakietów startowych do biegu na dwóch dystansach: 1967 m oraz 8 km — dodaje Kamil Wojno.

W 10. edycji nie zabraknie także innych, towarzyszących atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in.:

  • miejsce do morsowania i sauna dla regeneracji;
  • pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz 4 Brygady Wojsk OT w Olsztynie;
  • pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu OSP Mrągowo i OSP Użranki;
  • tor małego strażaka dla dzieci;
  • vibromasaże z wykorzystaniem sprzętu Vitberg;
  • wspólne ognisko i śpiewanie pieśni z harcerzami  ZHP Mrągowo;
  • pokaz motocykli Harley Davidson;
  • inne atrakcje dla najmłodszych.

Podczas tegorocznej edycji specjalną czcią chcemy uhonorować postać rtm. Witolda Pileckiego. Postać wybitnie unikatową, której postawa i praca dla Polski powinna być dla nas wzorem do naśladowania. Badania przeprowadzone w 2017 r. pokazały, że 66 % Polaków nie wie kim był. Jako Patriotyczne Mrągowo zamierzamy to zmienić i jesteśmy pewni, że to się uda. Serdecznie zapraszamy. 6 Marca o godz. 12.00 ośrodek Baza — zaprasza Kamil Wojno.

Biuro zawodów, mieszczące się w Mrągowskim Ośrodku Sportowym Baza (ul. Nadbrzeżna 4), otwarte będzie w sobotę w godzinach od 14.00 do 17.00 oraz w niedzielę w godzinach od 09.00 do 11.30. Można zapisać się również elektronicznie.

 W tegorocznej odsłonie biegu będziemy mogli zobaczyć m.in. srebrną i brązową medalistkę olimpijską Annę Puławską oraz jej siostrę, młodzieżową mistrzynię Świata i Europy Małgorzatę Puławską.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze