piątek, 19 lipca, 2024

Weekend ze sztuką w Mikołajkach

W dniach 8-10 października w Mikołajkach odbędzie się niezwykłe, kulturalne wydarzenie. W restauracjach Wioski Żeglarskiej będzie można obejrzeć łącznie około stu obrazów – dzieł współczesnego, polskiego malarstwa.

Możliwość rozmowy z wybitnymi artystami, obcowanie z nietuzinkową sztuką, a wszystko to w najciekawszych, mikołajskich restauracjach znajdujących się tuż nad jeziorem. Sto wyjątkowych prac, wykonanych w różnorodnych technikach stanowi podsumowanie VII Pleneru Malarskiego, który trwa obecnie w Starych Sadach. Wśród dzieł znaleźć można najróżniejsze prace – od  pejzaży, aż po surrealistyczne obrazy. Wieczorami podczas wystawy będzie można posłuchać także koncertów jazzowych.

– Artyści uczestniczący w plenerze to osoby, których dzieła sprzedawane są na aukcjach sztuki w najlepszych domach aukcyjnych w Polsce – mówi Joanna Durkiewicz, Dyrektor Rozwoju Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. – Wystawą, która odbędzie się w Tawernie Żagiel i Restauracji Lady Mary, chcemy tę sztukę przybliżyć zarówno turystom, jak i mieszkańcom Mikołajek i okolic.

Wszystkie prezentowane podczas wystawy prace można nabyć. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze