środa, 4 października, 2023

W Mikołajkach odbyła się jubieluszowa edycja Konkursu Tańca „W rytmie serca”

Po kilkuletniej przerwie związanej z pandemią 6 czerwca 2023r. odbył się długo wyczekiwany X Konkurs Tańca „W rytmie serca” organizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach. Celem wydarzenia jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych oraz prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów tanecznych.

Konkurs połączył środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie z całego województwa warmińsko – mazurskiego: Nidzica, Olsztyn, Węgorzewo, Kętrzyn, Giżycko, Mrągowo i Mikołajki. Każda placówka zaprezentowała choreografię w różnych stylach tanecznych. Zabawa była widowiskowa a  rywalizacja na wysokim poziomie.

W tym roku szanowne jury nagrodziło:

I miejsce –  OREW Mikołajki zespół „Fresh Dance”

II miejsce –  PSONI Olsztyn zespół „ Inspiracja”

III miejsce –  PSONI Nidzica zespół„ Minionki”

I miejsce dodatkowo uhonorowane zostało przepięknym pucharem ufundowanym

przez Starostę  Powiatu Mrągowskiego.

Jury wyróżniło również  dwa zespoły:

I wyróżnienie SOSW Giżycko zespół „Pasja

II wyróżnienie SOSW Kętrzyn zespół „ Dzieciaki Cudaki”.

Należy wspomnieć, że każdy zespół niezależnie od zajętego miejsca, otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Mikołajki oraz PFRON.

Serca konkursowe biją w jednym rytmie, dlatego nasi wspaniali goście integrują się i z wielką radością uczestniczą z nami w tym wydarzeniu. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Sylwii Brzozowskiej z Zespołem wokalnym z Mikołajek, Pani Monice Kluk i wolontariuszom z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach, Pani Ewie Gnozie oraz tancerzom z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, zespołowi Słońcem Malowani z WTZ Mikołajki oraz kadetkom reprezentującym OPW Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Mrągowie oraz Panu Jarosławowi Puszko za udostępnienie sali widowiskowej CK Kłobuk.

 Gorące podziękowania dla naszych kochanych rodziców, którzy wspierają nas w przygotowaniach i organizacji konkursu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala oraz Burmistrz Miasta Mikołajki Piotr Jakubowski.

OREW Mikołajki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze