środa, 24 kwietnia, 2024

VII Plener Malarski w Starych Sadach

Jesienny krajobraz, bliskość natury, niewielki port – To tylko fragmenty scenerii w jakiej odbywać się będzie VII Plener Malarski w Starych Sadach. Podczas dwutygodniowego pobytu najznamienitsi krajowi malarze, rzeźbiarze i rysownicy będą szukać inspiracji, a także tworzyć swoje wyjątkowe dzieła.

Koniec września to czas, kiedy Mazury stają się miejscem zarówno pełnym spokoju, jak i nieodpartego uroku. To właśnie wtedy Stare Sady Port & Chillout będzie gościł wyjątkowych artystów pod przewodnictwem Ewy Hernik, którzy oprócz wypoczynku i poznawania Mazur od jesiennej strony, będą oddawali się pracy twórczej.

To dla nas wyjątkowy zaszczyt, że możemy być gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń artystycznych w kraju tej jesieni – mówi Joanna Durkiewicz, dyrektor rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki. – Mamy świadomość, że  Mazury, szczególnie jesienią, są miejscem niezwykłym, każdy rejs po jeziorze czy nawet spacer może okazać się dla twórcy czymś co będzie ważne na dalszej, artystycznej ścieżce  – dodaje.

Podczas pobytu zaplanowano także dzień w którym artyści spotkają się z uczniami Szkoły Społecznej STO w Mikołajkach. W trakcie spotkania twórcy będą pokazywali młodzieży tajniki swojej pracy. Najważniejszą częścią będzie wspólne namalowanie obrazu, który następnie zostanie przekazany na licytację podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Plener artystyczny zwieńczy wernisaż, a wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć prace w Tawernie Żagiel w Mikołajkach w dniach 8-10 października.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze