niedziela, 26 maja, 2024

Szkoła podstawowa w Olszewie wyróżniona

W Olsztyńskim Planetarium podsmowano konkurs „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”, w którym wzięło udział 138 uczniów z 34 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Szkoła podstawowa w Olszewie zajeła 3. miejsce w konkursie.

Celem konkursu było odkrycie miejsc pamięci narodowej w swojej najbliższej okolicy oraz zdobycie dla swojej szkoły Certyfikatu „Przyjaciel dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca pamięci narodowej”.

W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im: M. Konopnickiej w Olszewie. Pięcioosobowy zespół w składzie: Agata K., Dominika R., Gracjan K., (kl. VIII), Magdalena N. i Michał S.(kl. VII) pod opieką nauczyciela historii p. A. Żukowskiej przez dwa miesiące zdobywał i gromadził informacje, odwiedzał miejsca pamięci i wykonywał dokumentację zdjęciową.

Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie, wykorzystując najnowsze technologie informatyczne, przygotowali pracę konkursową – prezentację multimedialną, która ostatecznie zdobyła III miejsce w konkursie.

źródło: UMiG Mikołajki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze