wtorek, 19 marca, 2024

Rywalizacja dwóch braci na starcie bojerowych zmagań

17 Polaków wzięło udział w regatach o puchar Estonii rozgrywanych na jeziorze Vortsjarve. Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatniego wyścigu, w którym Tomasz Zakrzewski wyprzedził Łukasza Zakrzewskiego. Tuż za podium znalazł się Robert Graczyk (wszyscy MKŻ Mikołajki), a 6. był Karol Jabłoński.

Tartu. Do startu stanęło w sumie 41 bojerowców z 4 krajów. Rywalizacja przebiegała na twardym i bardzo szybkim lodzie przy wietrze wiejącym z siłą 4-8m/s. Rozegrano 10 bardzo wymagających wyścigów.

Pierwsza część regat zdecydowanie należała do Łukasza Zakrzewskiego, który wygrał pierwsze cztery wyścigi. Potem jednak do głosu doszedł jego brat Tomasz, który zwyciężył w kolejnych pięciu startach. W efekcie do ostatniego 10 wyścigu obaj bracia przystępowali z taką samą liczbą punktów. Kropkę nad i postawił Tomasz i to on został zwycięzcą tych emocjonujących regat.

Klasyfikacja końcowa:

1. Tomasz Zakrzewski (Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki.)
  2. Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki)
  3. Argo Vooremaa (Estonia)
  4. Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki)
  5. Jarosław Radzki (Olsztyński Klub Żeglarski)
  6. Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski)
  7. Dariusz Kardaś (Azs Uwm Olsztyn)
  8. Joonas Kiisler (Estonia)
  9. Adam Szczęsny (Olsztyński Klub Żeglarski)
  10. Marek Lentsius (Estonia)

Szczegółowe wyniki

Regaty w Estonii były ostatnim sprawdzianem w Europie przed wyjazdem polskich zawodników na mistrzostwa świata w USA planowane na 23-29 stycznia. Polskę reprezentować będą: aktualny mistrz świata Robert Graczyk, Tomasz i Łukasz Zakrzewscy, Karol Jabłoński, Adam Szczęsny, Leszek Ziółkowski.