wtorek, 16 lipca, 2024

Mikołajska promenada doceniona w Polsce!

Budowa nabrzeża nad jeziorem Mikołajskim została uznana za najlepszą inwestycję w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” (kategoria: obiekty sportu i rekreacji).

Promenada należy do jednej z najdłuższych na Mazurach. W 2020 r. została poddana gruntownej modernizacji polegającej na przedłużeniu do końca miejscowości oraz rozbudowie o 2 metry w głąb jeziora Mikołajskiego. Dzięki zakończeniu wartej ponad 45 mln. zł modernizacji nabrzeża, mikołajska promenada nabrała nowego blasku.

Rewitalizacja nabrzeża wprowadziła nowoczesne standardy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 141 stanowisk postojowych dla jachtów, dystrybutory wody i prądu, pomosty pływające wyłożone azjatyckim drewnem bangkira zdecydowanie ułatwiają pobyt żeglarzom. Warto zaznaczyć, że inwestycja zaprojektowana i wykonana została z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” prowadzony jest od 25 lat. Jury, składające się z przedstawicieli ministerstw, uczelni politechnicznych i uznanych architektów, wizytuje wszystkie zakwalifikowane do finału Konkursu obiekty. Nagrody główne otrzymał nie tylko inwestor, czyli gmina Mikołajki, ale też wykonawca (Korporacja Budowlana Doraco) oraz pracownia architektoniczna „KAPS Architekci”. Nagrody odebrano na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Inwestycja zdobyła także uznanie Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, który nagrodził inwestycję za „imponujące wykorzystanie funduszy unijnych”.

Nowe nabrzeże to inwestycja zrealizowana w ramach szerszego projektu budowy i przebudowy infrastruktury Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

źródło: UMiG Mikołajki, Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze