niedziela, 26 maja, 2024

Mikołajki w Mikołajkach już 4 grudnia!

Wielkimi krokami zbliża się jeden z ulubionych dziecięcych dni. Z okazji Mikołajek w Mikołajkach 4 grudnia drzwi Centrum Kultury ,,Kłobuk” zostaną szeroko otwarte dla całych rodzin. Na wszystkich czeka szereg atrakcji, a najważniejszą z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który wręczy dzieciom prezenty.

Na początek organizatorzy zapraszają przed Centrum Kultury do zagrody pełnej niespodzianek, w której nie zabraknie uwielbianych przez dzieci zwierząt. Tuż obok będzie można obserwować ptaki drapieżne i dowiedzieć się o ich zwyczajach. To rodzaj lekcji przyrody w terenie, którąp oprowadzi doświadczony sokolnik.

Podczas Mikołajek w Mikołajach Zając Poziomka, Kulfon i kot Budzik odwiedzą bibliotekę. A to wszystko za sprawą Andrzeja Grabowskiego, autora książek i programów telewizyjnych (Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia , Budzik). Autor opowie o swojej książce  pt. ,,Instrukcja obsługi pieska Jacósia”, warsztacie pisarza, pracy przy tworzeniu programów dla dzieci. Zaprosi uczestników spotkania do wcielenia się w role stworków-potworków i animacji lalkami.

Później przeniesiemy się do Krainy Świątecznych Elfów. Na miejscu pojawią się elfy, z którymi dzieci będą wspólnie pisać listy do Świętego Mikołajka. Spotkamy tam też Panią Mikołajową, która przygotowała moc kreatywnych zabaw. Listy napisane w Krainie Elfów można będzie w siedzibie Mikołaja wrzucić do skrzyni marzeń i życzeń.

Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będzie stoisko z balonami czy  świąteczne warsztaty florystyczne.

Na scenie sali widowiskowej wystąpią nie tylko uczniowie ze szkół i przedszkoli z programem przygotowanym pod okiem nauczycieli, ale także Teatr Delikates ze spetaklem pt.: Przygody Wieśka i Cześka. Jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd”.

To nie koniec atrakcji. W ABC odbędzie się  Jarmark Rękodzieła Świątecznego. Znajdziecie tu oprócz pięknych ozdób bożonarodzeniowych, również oryginalne propozycje upominków oraz pierniczki, jakich nigdzie indziej nie kupicie.

O pełne żołądki tradycyjnie zadba Klub Radnych Mikołajki, serwując słynny bigos, zachwycający podniebienia uczestników od początku istnienia imprezy. Z innych potraw wymienić można kiełbaskę z grilla, ciepłą zupę oraz cenione przez biegaczy: kawę i herbatę przygotowywaną przez Szkołę Podstawową w Mikołajkach. Mieszkańcy naszego miasta, jak co roku, przygotowują ciasta, by podzielić się z uczestnikami wydarzenia w Słodkiej Dziupli.

Organizatorzy nie zapomnieli też o naszych czworonożnych przyjaciołach przyłączając się do ogólnopolskiej akcji – „Zerwijmy łańcuchy – Uwolnij przyjaciela” czy ,,Nie kupuj, adoptuj”. Na właścicieli psów czekać będą warsztaty i bezpłatne porady zoopsychologa. Przychodząc na Mikołajki w Mikołajkach przynieście coś smacznego i pożywnego dla psów i wolno żyjących kotów z terenu Gminy Mikołajki.

A na koniec prawdziwa gratka: Selfie360, zwane także Slow Motion 360, Twister 360, Bullet Time lub po prostu Fotobudka 360. To następca klasycznej fotobudki i nowość, która w Mikołajkach będzie w iście świątecznym klimacie.

Tradycyjnie Mikołajkom w Mikołajkach towarzyszyć będzie VIII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach i XVI Mikołajkowe Biegi Uliczne. Start i meta przy Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II.

Do sportowych wydarzeń dołączy I Mikołajkowy Bieg Na 6 Łap. Na uczestników z psami czeka piękna leśna trasa nad Jezioro Łuknajno – rezerwat łabędzia niemego. Tutaj wszyscy wygrywają. Zapisy tylko do 30 listopada na ELEKTRONICZNEZAPISY .


Szczegółowy Program:

10:30

Start biegów dla dzieci

Bieg na 6 łap (5 km), zapisy na: elektronicznezapisy.pl

11:45

VIII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach i XVI Mikołajkowe Biegi Uliczne.

11:00, 12:30 – spotkania autorskie

14:00 – podpisywanie książek

Spotkanie autorskie z Panem Andrzejem Grabowskim – autorem książek: Instrukcja obsługi pieska Jacósia – gorąco polecaną przez zoopsychologów, Biuro dzieci znalezionych, Mumciuś, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?! Przeboje, Zajac Poziomka, Pirat Jędruś, godz. 11:00 – 14:00 (dwa spotkania: 11:00 i 12:30), po 14:00 autor będzie podpisywał książki

Będzie możliwość zakupu książek autora, z dedykacją i autografem, na świąteczny prezent – i nie tylko.

11:00 – 15:00

  • Animacje, fotobudka 3D
  • Zagroda pełna niespodzianek
  • Kiermasz świąteczny: przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe i pierniczki, jakich nigdzie nie kupicie oraz propozycje na świąteczne upominki
  • Akcja promująca adopcje zwierzaków – ,,Nie kupuj, adoptuj” oraz „Zerwijmy łańcuchy – Uwolnij przyjaciela”
  • Warsztaty dla właścicieli psów, porady zoopsychologa – bezpłatne
  • Wiele smakowitości („konkretnie” i na słodko) dla uczestników imprezy (do wyczerpania zasobów)

11:30 – Spektakl Teatru Delikates pt.: Przygody Wieśka i Cześka. Jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd.

12:30  – Występy dzieci i młodzieży na „otwartej scenie świątecznej”

14:00 –  Spotkanie z Mikołajem – dla małych i większych

Autor: Natalia Wrzosek, Urząd Miasta w Mikołajkach

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze