środa, 24 kwietnia, 2024

Legendy filmu i motoryzacji w Mikołajkach

Kultowy film, piękne ujęcia, niezwykła muzyka, a także wspomnienie mazurskich jezior sprzed lat – to wszystko sprawia, że film „Nóż w Wodzie” stale budzi zainteresowanie. Tak duże, że Olsztyński Klub Motorowy po raz drugi organizuje Zlot Śladami „Noża w Wodzie”, w trakcie którego 28 sierpnia w Mikołajkach będzie można obejrzeć zabytkowe auta, a także uczestniczyć w spotkaniu z Bartoszem Gołębiowskim – dziennikarzem piszącym książkę na temat tego filmu.

W sobotę 28 sierpnia od godziny 16:00 na promenadzie w Mikołajkach będzie można podziwiać zabytkowe auta należące do członków Olsztyńskiego Klubu Motorowego. Wśród nich znajdzie się m. in. Citroen DS19, Jaguar XJS, DeLorean, pierwszy Fiat 500 czy Polski Przedwojenny Fiat.

W tym samym czasie w restauracji „Nóż w Wodzie” odbędzie się spotkanie z dziennikarzem TVP Olsztyn i pasjonatem zarówno zabytkowych samochodów, jak i filmu „Nóż w Wodzie”. Bartosz Gołębiowski przygotowuje obecnie książkę na temat filmu, zna liczne ciekawostki z nim związane, a także posiada niepublikowane wcześniej materiały. Organizatorzy przewidują także miejsce na dyskusję, pytania i wspomnienia.       

Każdego dnia chcemy pielęgnować pamięć o kulturowym wpływie Mazur, a w szczególności Mikołajek – mówi Joanna Durkiewicz, dyrektor ds. Rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki. – Stąd nawiązanie nazwą i wystrojem do kultowego filmu. Mamy także nadzieję, że wystawa samochodów zabytkowych pozwoli przyciągnąć jak najszersze grono odbiorców, także tych, którzy do tej pory nie widzieli filmu.

VI Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach potrwa od piątku 27. sierpnia do niedzieli 29. sierpnia. Uczestnicy odwiedzą m. in. Nowe Guty, Orzysz czy Wierzbę.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze