poniedziałek, 15 lipca, 2024

II Diecezjalny Zjazd Konfirmantów w Mikołajkach

W sobotę 29 maja na terenie parafii Świętej Trójcy w Mikołajkach miał miejsce II Diecezjalny Zjazd Konfirmantów. Do Mikołajek przyjechało niemal 40 uczestników.

Spotkanie rozpoczęło się o 10:30 w Kościele Ewangelickim w Mikołajkach, gdzie uczestnicy zostali przywitani przez Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży – ks. Łukasza Stachelka, gospodarza parafii – ks. Bogusława Juroszka oraz, w zastępstwie za biskupa diecezji, ks. Tomasza Wigłasza. W trakcie Zjazdu konfirmantom zaoferowano integrację, gry i zabawy, rozmowy. Rodzice z kolei mogli wymienić się swoimi doświadczeniami, a także zwiedzić Muzeum Reformacji Polskiej.

Następnie grupa młodzieży wraz grupą rodziców wspólnie uczestniczyła w Biegu Charytatywnym Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, podczas którego zebrano dobrowolną ofiarę na rzecz ks. Dawida, chorego na stwardnienie rozsiane.

Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem oraz modlitwą. W przyszłym roku planowany jest kolejny Zjazd konfirmantów, natomiast już w sierpniu w planach jest Diecezjalny zjazd młodzieży w trakcie Dni Ewangelizacji w Mrągowie.

Więcej informacji, zapowiedzi wydarzeń oraz fotorelację ze Zjazdu będzie można znaleźć na Facebooku: Młodzież Ewangelicka Diecezji Mazurskiej oraz Diecezja Mazurska.

źródło: Diecezja Mazurska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze