niedziela, 26 maja, 2024

43. Festiwal Szantowy w Mikołajkach [program]

Festiwal Szantowy w Mikołajkach, który odbędzie się już w najbliższy weekend (30 lipca – 1 sierpnia), to jedna z najstarszych w Polsce imprez, gdzie można posłuchać żeglarskich pieśni. W jego ramach odbędą się rodzinne regaty, podczas których chętni będą mogli zmierzyć się w rekreacyjnym wyścigu omegami.

Podczas trzech dni festiwalowych wystąpią legendy polskich szant i piosenek żeglarskich. W tym roku organizatorzy pragną uczcić pamięć wybitnego polskiego muzyka i kompozytora Krzysztofa Klenczona, który zmarł 40 lat.

Festiwal szantowy w Mikołajkach ma wieloletnią tradycję. Tak jak przez lata zmieniało się miasto Króla Sielaw, przekształcała się również formuła imprezy. Idea i cel festiwalu pozostały jednak bez zmian. Impreza ma promować muzykę szantową nie tylko w środowisku żeglarskim, ale również poza nim.

W tym roku ostatni dzień festiwalu (niedziela) będzie miał charakter festynu rodzinnego, podczas którego na placu Wolności organizatorzy zapewnią atrakcję dla dzieci.

W ramach festiwalu odbędą się także Regaty Rodzinne. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą miały miejsce dwa starty. Pierwszy o godz. 11.00, a drugi o 13.30. Nagrody za najlepsze wyniki w sobotę będą wręczane około godziny 17:30 na promenadzie w Mikołajkach – na scenie Festiwalu Szantowego.  Natomiast nagrody za najlepsze wyniki będą wręczane w niedzielę na Placu Wolności około godziny 17:00.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta i Gminy Mikołajami, Mazurski Klub Żeglarski, Wioska Żeglarska Mikołajki i Centrum Kultury „Kłobuk”. Przedsięwzięcie objął swoim patronatem burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Program:


30.07.2021 (Piątek „10 w skali Beauforta”)
godz. 18.00 / Promenada

  • Roman Tkaczyk
  • „Atlantyda”
  • „Zejman i Garkumpel” cz. 1

31.07.2021 (Sobota „Wróćmy na jeziora”)
godz. 11.00 Regaty Rodzinne
godz. 18.00 / Promenada

  • „Zejman i Garkumpel” cz. 2
  • Jędrzej Korzeń i „Szkutnicy dźwięku”
  • „Żeglarze Portowi”
  • „Wodny Patrol”

01.08.2021 (Niedziela)
godz. 11.00 Regaty Rodzinne
godz. 12.00 / pl. Wolności
Edukacyjny Piknik Żeglarski „Pod Banderą Króla Sielaw”

  • animacje dla najmłodszych „W zdrowym ciele, zdrowy żeglarz”
  • część kulinarna „Syty żeglarz, to szczęśliwy żeglarz”
  • Muzyka szantowa na żywo

źródło: UMiG Mikołajki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze