środa, 22 maja, 2024

Wystawa Adrianny Umińskiej w Galerii RastArt

Galeria RastArt po wakacyjnej przerwie przygotowała kolejną ekspozycję. Tym razem swoje prace zaprezentowała kętrzynianka Adrianna Umińska. Wystawę można oglądać do końca października.

Adriana Ewa Umińska (ur. w 1980 r. w Kętrzynie) studiowała na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dyplom ukończonyła z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Wiesława Bieńkuńskiego w 2007 roku. Brała udział w licznych wystawach w całej Polsce.

W malarstwie stosuje oszczędność w formie, skupiając się na kształcie i światłocieniu. Jednak w rysunku lubi eksperymentować formą. Tutaj stosuje deformacje, bawiąc się kształtem. Eksponuje to, co uważa za ciekawe i odwrotnie usuwa wszystko co zbędne. Poprzez postać ludzką (portret, akt) wyraża emocje.

– Interesuje mnie przede wszystkim człowiek. Wszystko inne, co umieszczam w kompozycji jest jedynie uzupełnieniem. Używam niewiele barw. Początkowo moja paleta ograniczała się jedynie do czerni, bieli, jednej szarości i jeszcze innego, jednego koloru. Z biegiem lat wprowadzałam więcej barw – podkreśla artystka.

Wystawę w Galerii RastArt można oglądać do końca października od pon.-pt w godz. 8:00-16:00.

źródło: Kętrzyńskie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze