poniedziałek, 27 maja, 2024

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta

W kętrzyńskim zamku odbyło się uroczyste przekazanie-przyjęcie obowiązków na stanowisku Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym szefem W-MOSG został płk SG Tomasz Zybiński.

Dotychczasowy Komendant Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot pożegnał się ze sztandarem Oddziału. Nowym szefem W-MOSG został płk SG Tomasz Zybiński, którego przedstawił Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger.

W przedsięwzięciu uczestniczył Błażej Poboży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uroczystość swoją obecnością uświetnił m.in.: Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Przekazanie – przyjęcie obowiązków na stanowisku Komendanta W-MOSG odbyło się również w obecności władz samorządowych Warmii i Mazur, przedstawicieli miasta Kętrzyna oraz szefów instytucji, organów i służb współdziałających Warmii i Mazur, a także dowódców i komendantów jednostek wojskowych. W przedsięwzięciu uczestniczyła kadra kierownicza W-MOSG oraz przedstawiciele pracowników cywilnych.  

Dotychczasowy Komendant gen. bryg. SG Robert Inglot podziękował wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Słowa podziękowania skierował również do zaproszonych gości, a także dla całej społeczności lokalnej.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger wręczył odchodzącemu na emeryturę szablę oficerską, jako dowód uznania za długoletnią i wzorową służbę Ojczyźnie.

Gen. bryg. SG Robert Inglot od 25 lipca 2017 roku realizował obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 15 maja 2020 roku otrzymał nominacje na stopień generała brygady Straży Granicznej. Po 32 latach służby pożegnał się z mundurem funkcjonariusza Straży Granicznej.

Nowy Komendant płk SG Tomasz Zybiński przywitał się z funkcjonariuszami i pracownikami Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z zaproszonymi gośćmi. W trakcie uroczystości odchodzący komendant wręczył emblemat pamiątkowy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nowemu szefowi W-MOSG.

Mariusz Kamiński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji od dnia 11 lutego 2023 roku powołał na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Tomasza Zybińskiego.

Płk SG Tomasz Zybiński ze Strażą Graniczną związany jest od 1995 roku, kiedy to swoją służbę zaczynał w Bieszczadzkim Oddziale SG. Doświadczenie zawodowe rozpoczął służbą w GPK SG w Korczowej oraz GPK SG w Medyce. Zdobywszy niezbędne umiejętności kolejnym etapem Jego kariery była służba w Wydziale Operacyjno-Śledczym, gdzie za swoje poświęcenie i zaangażowanie został awansowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału. Od grudnia 2014 roku realizował obowiązki służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku zastępcy Komendanta Oddziału. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju i Odznaką Straży Granicznej oraz Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej.

Płk SG Zybiński jest zawsze zaangażowany i oddany służbie. W życiu prywatnym pomaga innym i stawia czoła wyzwaniom, co przełożyło się na podjęcie decyzji o zarejestrowaniu się jako dawca szpiku i komórek macierzystych. Kiedy usłyszał, że może uratować drugiego człowieka, bez wahania oddał choremu pacjentowi szpik i podarował mu szansę na nowe życie.

źródło: W-MOSG

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze