środa, 29 maja, 2024

Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w gminie Srokowo

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Patryka S. oskarżonego o zabójstwo swojego znajomego w miejscowości Solanka w gminie Srokowo.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie pod koniec ub. roku skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Patrykowi S., któremu zarzucono dokonanie zabójstwa Remigiusza K.

Do tego zdarzenia miało dojść w dniu 5 stycznia 2021 r. w miejscowości Solanka znajdującej się na terenie gminy Srokowo. Według ustaleń prokuratora, oskarżony i pokrzywdzony znali się od pewnego czasu. Feralnego dnia, od samego rana razem spożywali duże ilości alkoholu. Pod wieczór mężczyźni zaczęli się kłócić. Remigiusz K. nakazał wówczas oskarżonemu opuścić mieszkanie. Ten jednak nie zareagował na to żądanie. W rezultacie pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której Remigiusz M. upadł na podłogę. W tym momencie Patryk S. miał kopnąć leżącego znajomego dwa razy w twarz, a następnie, uciskając swoim przedramieniem szyję pokrzywdzonego, miał doprowadzić do jego uduszenia.

Proces Patryka S. rozpoczął się w dniu 18 lutego 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Patryk S. w pierwszym dniu procesu nie kwestionował, że zadał Remigiuszowi K. ciosy w twarz oraz dusił pokrzywdzonego. Zapewnił jednak, że nie miał zamiaru go zabić.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze