niedziela, 26 maja, 2024

Kętrzyn ma nową galerię sztuki!

Miasto Kętrzyn wzbogaciło swoją ofertę kulturalną o nową Galerię Sztuki RastArt, która mieści się od teraz w punkcie Informacji Turystycznej (plac Piłsudskiego 10/1).

Galeria RastArt jest już czynna i można w niej podziwiać wystawę „Nikifor i prymitywiści” z kolekcji Dariusza Matyjasa.

Wystawa składa się z prace najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela kierunku Nikifora Krynickiego oraz ponad 80 prac artystów nieprofesjonalnych związanych z grupą prymitywistów m.in. Oscar de Mejo, Jack Savitsky -USA, Jovan Obican– Chorwacja, Henri Rousseau, Gerard Lapagesse-Francja, Vincent Haddelsey-Anglia, Henryk Żarski, Grzegorz Dębowski, Przemysław Kiebzak, Stanislaw Poskrobko -Polska, Hans Belin– Szwecja, Ilhami Sezen -Niemcy.

Można by powiedzieć, że wyszło takie dwa w jednym. Z jednej strony turyści będą mogli zaczerpnąć informacji o lokalnych atrakcjach i zabytkach jak dotychczas, ale teraz jest też okazja do spotkania ze sztuką. To wszystko nie powstałoby, gdyby nie część naszej dzielnej załogi, która wytrwale pracowała przy odnowie tego miejsca. Kinga, Artur, Agata, Jacek, panie Mirku i Nikodemie – dziękujemy wam bardzo za świetną robotę! Wielkie podziękowania kierujemy także do pani Katarzyny Bronakowskiej, która była z nami i pomagała od samego początku jako fachowe oko – informują pracownicy Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Obecnie w Galerii Sztuki RastArt można zobaczyć także miniaturowe modele aut z PRL-u, eksponaty z kolekcji Marka Szymańskiego.

źródło: Kętrzyńskie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Czy wiesz, że tworzysz ciekawe i oryginalne treści, wkład jaki wnosisz w społeczność blogową zasługuję na podziw i szacunek,trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze