piątek, 14 czerwca, 2024

Elżbieta Zapendowska jurorem. Rusza 18. edycja Kryształowej Nuty!

Masz talent wokalny i chcesz rozwinąć skrzydła? Zgłoś się do 18. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta” i wyśpiewaj swoją drogę do sławy!

Zgłoś swoje demo do konkursu

Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Kętrzyn zapraszają utalentowane wokalnie osoby do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Kryształowa Nuta”. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo osiągnęła już pełnoletność. Pierwszy etap konkursu już trwa, organizatorzy czekają na nagrania demo, na podstawie których do finału zostanie wybrana trzydziestka uczestników.

– Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów muzyki, którym śpiew jest bliski i wszystkich tych co śpiewają nie tylko na scenie, ale również gdzieś w domu bo boją się wyjść z tzw. cienia. Finał zaplanowaliśmy na 9 kwietnia w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Tu zaprezentuje się ok. trzydziestu uczestników zakwalifikowanych w pierwszym etapie. Każde zgłoszenie zostanie przesłuchane w całości i będzie poddane profesjonalnej ocenie. Dlatego koniecznie przysyłajcie zgłoszenia do 18 edycji „Kryształowej Nuty”. Miasto Kętrzyn czeka właśnie na Was! – zachęca Bartłomiej Zdanowicz, pomysłodawca konkursu.

Drugi etap konkursu, czyli Koncert Finałowy odbędzie się 9 kwietnia w Kinie „Gwiazda”. Wokaliści będą mogli wystąpić również przy akompaniamencie jednego instrumentu. Ważne by piosenka konkursowa była w języku polskim. Mile widziane są także utwory własne.

Organizatorzy zdradzają, że na czele składu jurorskiego stanie Elżbieta Zapendowska, polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, osobowość telewizyjna. Obok niej zasiądą: Marcin Kindla – producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów, Robert Sadowski, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, klawiszowiec, autor tekstów oraz znany i ceniony w naszym regionie realizator dźwięku Ryszard Szmit.

– Zapraszając takie osobowości ze świata muzycznego czy producenckiego mamy na uwadze nie tylko to że uczestnicy są oceniani przez profesjonalistów. Oni z tymi jurorami mogą bezpośrednio porozmawiać na temat swojego występu, posłuchać uwag lub na co zwrócić uwagę w swojej drodze artystycznej. To jest tak naprawdę najcenniejsze w tego typu przeglądach. Chcemy by ten konkurs nie zaczynał i nie kończył się w miejscu w którym odbywa się sam przegląd, tylko był przepustką do rozwoju muzycznego. To idea, która przyświeca nam od osiemnastu lat – podkreśla Organizator.

Termin zgłoszeń mija 25 marca 2022 roku (w przypadku poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego).


Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie zobowiązane są do przesłania wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z nagraniem demo:
– drogą elektroniczną na adres: [email protected] 
– lub pocztą tradycyjną na adres: Kętrzyńskie Centrum Kultury
ul. Generała Władysława Sikorskiego24A,
11-400 Kętrzyn z dopiskiem „KryształowaNuta2022”

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu (w tym karta zgłoszeń) znajdują się na stronie Organizatora – www.kck.ketrzyn.pl

Czekają atrakcyjne nagrody, profesjonalne jury i scena, na której możecie rozpocząć swoją drogę do sławy!

źródło: Kętrzyńskie Centrum Kultury, fot. KCK/Justyna Drozd

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze