środa, 29 maja, 2024

Dziani i Cygańskie Gwiazdy w Kętrzynie

16 lipca miejski amfiteatr w Kętrzynie wypełni muzyka, śpiew, taniec, barwne stroje oraz zaczarowany świat Dzianiego i Cygańskich Gwiazd. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania efektów warsztatów tanecznych, które Kętrzyńskie Centrum Kultury przygotowało specjalnie dla seniorów.

Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Od lat prowadzi „na żywo” Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty jak i członków jego zespołu. Ciotką Dzianiego jest słynna na całym świecie Randia – wielka gwiazda dawnej „Romy”. Jest kuzynem Michaja Burano, bardziej znanego na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) – wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”. W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł z rodziną niemal po całej Europie. Rodzina Dzianiego to muzycy.

Tego wieczoru królować będą seniorzy!

Na początku organizator zaprasza na podsumowanie warsztatów „Tańce w Kręgu” z udziałem kętrzyńskich seniorów. Będzie to efekt zajęć prowadzonych przez panią Irenę Ruszczyk wraz z grupą taneczną Seniorów z Lidzbarka Warmińskiego. Jesteśmy przekonani, że nasi seniorzy zrobią fantastyczne show!

Muzyczną rozgrzewkę przygotowały także kętrzyńskie chóry. Wystąpią:

– chór WRZOS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

– oraz chór MELODIA z Klubu Seniora „Pod Niedźwiadkiem”

źródło: Kętrzyńskie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze