czwartek, 25 kwietnia, 2024

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – policjanci nie zwalniają sportowego tempa

W minioną niedzielę (05.09.2021) odbył się 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify w Pile, w którym wzięło udział łącznie 1747 uczestników, w tym 65 policjantów. Funkcjonariuszy z Warmii i Mazur reprezentowali: st. asp. Piotr Dzirba, st. asp. Robert Żyrkowski (obaj KPP Kętrzyn) oraz sierż. szt. Rafał Syczew (KPP Mragowo). Policjanci zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużyn policyjnych!

Trasa mierząca pół maratonu, a zatem 21 km i 95 m, biegła ulicami Piły. Drużynowo liczyły się wyniki trzech najlepszych zawodników. Po zliczeniu czasów okazało się, że drużyna z komendy wojewódzkiej w Olsztynie zajęła miejsce na podium. Rafał Syczew ukończył bieg z czasem 01:28:27 i tym samym wśród policjantów w Polsce zajął 8 pozycję, Robert Żyrkowski z czasem 01:34:04 był 14., natomiast Piotr Dzirba z czasem 01:58:36 uplasował się na 27 miejscu.  Reprezentanci Warmii i Mazur uzyskali łączny czas: 5 godzin 1 minuta i 4 sekundy i tym samym zajęli III miejsce w klasyfikacji drużyn policyjnych.

źródło: KWP Olsztyn