piątek, 19 lipca, 2024

21. edycja prestiżowego konkursu fotograficznego

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich profesjonalnych fotografów jak i amatorów do udziału w 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pejzaż Polski”. Do wygrania nagrody pieniężne, rzeczowe oraz wyróżnienia specjalne. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2021r.

Pejzaż Polski to ogólnopolski konkurs fotograficzny, który cieszy się dobrą renomą od 20 lat. Co roku uczestniczy w nim spora ilość fotografów z całej Polski, są to zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem.

W tym roku na czele składu jurorskiego stanie m.in. Paweł Uchorczak – miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymać je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyć się na otaczający nas świat patrzeć. Autor wielu wystaw i publikacji w Polsce i zagranicą. Największy rozgłos przyniosło mu ujęcie zaćmienia krwawego księżyca które wykonał w 2015 roku, na Facebooku zdjęcie zrobiło furorę zdobywając ponad 7 milionów wyświetleń oraz 150 tys. polubień. Prowadzi Warsztaty fotograficzne prowadzi od 4 lat i przez ten okres zorganizował ich ponad 50. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Warsztaty cechują się odpowiednim doborem oryginalnych miejsc do fotografowania plus fachowym doradztwem podczas ich trwania.

Ponadto sięgając do początków tego 20-letniego konkursu, Organizatorzy pragną przywrócić dodatkową kategorię pt. „Kętrzyn – moje miasto”. Kategoria ta ma zachęcić fotografujących do spojrzenia na miasto w trochę inny sposób niż na co dzień. Będzie to dobra okazja do budowania poczucia lokalnej tożsamości oraz do promocji Kętrzyna i utalentowanych fotografów. W tej kategorii uczestnicy będą walczyć m.in. o nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii KCK tradycyjnie 11 listopada, kiedy to przypada Święto Niepodległości. Tam też zostaną zaprezentowane wszystkie nagrodzone i zakwalifikowane zdjęcia do wystawy.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia znajdują się na stronie organizatora.

źródło: Kętrzyńskie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze