piątek, 19 lipca, 2024

Wpław po rekord świata!

Krzysztof Gajewski po dwóch latach przygotowań wraca na Mazury, by pobić Rekord Świata w kategorii “The Longest Lake Swim”. “Wpław po Rekord 2021” rozpocznie się 16 sierpnia około godz. 5.00.

Aby rekord został zaakceptowany dozwolone jest wyłącznie posiadanie czepka, okularów i kąpielówek, a pływak przez cały czas trwania próby (szacowany na 72h) nie może wyjść z wody ani stanąć na dnie! Celem jest przepłynięcie ponad 170 km szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich!

Krzysztof Gajewski to rekordzista świata w pływaniu 48-godzinnym i rekordzista Europy w pływaniu długodystansowym na wodzie stojącej w kategorii “The Longest Lake Swim” (rekord Europy ustanowiony w 2019 roku podczas pierwszej próby pokonania Wielkich Jezior Mazurskich). W roku 2021, po dwóch latach przygotowań, pływak wraca na Mazury z chęcią ponownej próby pobicia rekordu świata w kategorii “The Longest Lake Swim”.

Przewidywany harmonogram

Przeprawa rozpocznie się 16 sierpnia około godziny 05:00, koniec planowany jest na 19 sierpnia godzinę 05:00. Niestety dokładna godzina zakończenia nie jest możliwa do przewidzenia ze względu na długość przeprawy i czas jej trwania (około 72h).

Start i Meta odbędzie się z północnego krańca jeziora Mamry na plaży publicznej przy drodze DW650. Nawrót trasy wyznaczony jest na jeziorze Śniardwy przy moście kolejowym w Okartowie.

źródło: UM Giżycko

Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze