piątek, 21 czerwca, 2024

W Giżycku powstanie filia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

23 lipca podpisano porozumienie w sprawie otwarcia filii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Giżycku. Pierwszym kierunkiem kształcenia będzie pielęgniarstwo, które ma być uruchomione w roku akademickim 2022/2023.

Porozumienie podpisane przez  ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego rektora UKSW oraz burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza zakłada współpracę przy opracowywaniu, modyfikowaniu i realizowaniu programów kształcenia na studiach I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także prorektorzy UKSW prof. n. med. Dariusz Kosior, prorektor ds. medycznych oraz ks. dr hab. Marek Stokłosa prof. ucz., prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej podkreślano rangę wydarzenia dla obu podmiotów.

Umowa między UKSW a Giżyckiem uwzględnia działania związane z doskonaleniem i budowaniem kompetencji zawodowych studentów kierunków medycznych zamieszkałych w Giżycku i okolicach. Dotyczy to w szczególności organizacji kształcenia praktycznego w placówkach medycznych zlokalizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania studenta. Chodzi o optymalne przygotowanie kadr na potrzeby systemu ochrony zdrowia w regionie, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa.

Strony zobowiązały się także do wymiany doświadczeń, wspólnej organizacji konferencji poświęconych ochronie zdrowia i administracji publicznej. Zapowiedziano także inne działania prowadzące do doskonalenia kapitału ludzkiego w województwie warmińsko-mazurskim ze szczególnym uwzględnieniem Giżycka.

Nasze miasto jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce, które odkupiło upadły szpital powiatowy, posiadający 11 oddziałów. – informuje burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. – Aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom z wielu powiatów musimy myśleć o kształceniu personelu tak, aby zachować ciągłość leczenia. UKSW przychodzi nam w tym z pomocą. Podnosi nie tylko rangę miasta poprzez kształcenie w nim kadr, ale też wprost podnosi bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: UM Giżycko, UKSW

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze