piątek, 19 lipca, 2024

Streetworking Giżycko ma już 7 lat!

Uczestnicy Streetworking Giżycko świętowali jubileusz 7-lecia działalności. Projekt działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej we współpracy z Fundacją Human Lex Instytut.

Pedagodzy ulicy obejmują swoim oddziaływaniem ponad 40 osób, głównie dzieci z podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

W ostatnim okresie realizowany był projekt z funduszy unijnych, dzięki czemu dzieci i ich rodziny mieli wsparcie nie tylko streetworkerów, ale także edukatorów, psychologa, animatorów, dogoterapeuty i hortiterapeuty.

Ze względu na warunki pogodowe uroczystości urodzinowe zostały przeniesione do Świetlicy Socjoterapeutycznej. Na uczestników przyjęcia czekał tort i inne słodkości , a także kiełbaski z grilla.

Życzenia całej ekipie złożyła Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, która przekazała również pozdrowienia od burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, który z racji wyjazdu nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.

Gościem specjalnym była Małgorzata Czopińska, radna Rady Miejskiej, która przekazała dzieciom upominki i serdeczne gratulacje. Po oficjalnej części dzieci wzięły udział w zabawach z animatorką.

Świętowanie było więc pełne atrakcji i radosne, choć oczywiście organizatorzy żałują, że z racji obostrzeń, w znacznie mniejszym niż zazwyczaj gronie.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze