środa, 27 września, 2023

Śladami Bogusława Domaniewskiego

19 stycznia w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu o podróżniku, przyrodniku i krajoznawcy Bogusławie Domaniewskim, który znaczną część swojego życia spędził na Mazurach.

Fundacja st.ART oraz Giżyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmu o Bogusławie Domaniewskim w 21. rocznicę jego śmierci.

Już 19 stycznia o 16:30 w sali kinowej GCK czeka nas niezwykle sentymentalna podróż opowiadająca o tej wyjątkowej jednostce.

Bogusław Domaniewski – podróżnik, przyrodnik, krajoznawca, autor książek „Za własnym żaglem” i „Herszt”. Urodził się w Zamościu, dużo podróżował, znaczną część swego życia spędził na Mazurach. Był postacią niezwykle barwną, wspominany jest jako niesamowity gawędziarz, który uwielbiał dzielić się swą wiedzą i przygodami ze swoich wypraw. Postać pana Bogusława Domaniewskiego wpisała się na stałe w historię Twierdzy Boyen. Przez długi okres swego życia, pan Domaniewski na donżonie Twierdzy, w koszarowcu, który został uhonorowany jego nazwiskiem, prowadził Muzeum Fauny i Flory.

Film został wyprodukowany przez Giżyckie Centrum Kultury. Pomysłodawcą oraz reżyserem filmu jest pan Tomasz Boniewski (Specjalista ds. promocji, organizacji wystaw i ekspozycji w Twierdzy Boyen Giżyckiego Centrum Kultury).


Pokaz odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o 16:30 w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 661 664 781.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze