piątek, 19 lipca, 2024

Przystanek Historia Giżycko – pokaz specjalny filmu „Mistrz

Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski dla świata jest przede wszystkim bokserem – pierwszym szeregowym więźniem, który stoczył walkę bokserską na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz. W Giżycku oprócz pokazu filmu odbędzie się spotkanie z Eleonorą Szafran Pietrzykowską (córka Teddy’ego), autorką książki „Mistrz”, która własnymi wspomnieniami odsłania prawdziwy, intymny portret człowieka – sportowca, ojca a także bohatera wojennego.

Organizatorami wydarzenie są: Giżyckie Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Giżycku. Przystanek Historia odbędzie się 15 maja 2022r. o godzinie 17.00 w Kinie Nowa Fala.

Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski dla świata jest przede wszystkim bokserem – pierwszym szeregowym więźniem, który stoczył walkę bokserską na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz. Boksował tam niemal w każdą wolną niedzielę dla rozrywki esesmanów i dla chleba. Za wygrany pojedynek dostawał jedzenie, którym mógł dzielić się z innymi więźniami.

Harmonogram

▶O godz. 17:00 Rozpoczęcie wydarzenia i krótka charakterystyka omawianej postaci.
▶Godz. 17:10 Lekcja Pani Eleonory Szafran – Pietrzykowskiej (córki Teddego), autorki książki „Mistrz”, która własnymi wspomnieniami odsłania prawdziwy, intymny portret człowieka – sportowca, ojca a także bohatera wojennego.
▶Godz. 17:50 projekcja filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze