sobota, 13 kwietnia, 2024

Projekt „Czysta Giżycka” wyróżniona w województwie!

Projekt Czysta Giżycka zwyciężył w jubileuszowej, 10. edycji konkursu organizowanej przez samorząd województwa „PRO WARMIA I MAZURY 2021” w kategorii Promocja Ogólna. Nagrody wręczono 20 października w Ełku podczas 11. Festiwalu Promocji Gospodarczej.

Mamy to! Nagroda za najlepszą promocję w regionie za projekt „Czysta | Woda z Giżycka”. Akcja niesie za sobą ideę, że jesteśmy eko, zmieniamy stereotypy i giżycka kranówka podobnie jak „tapwater” za granicą, serwowana jest za darmo w dobrych knajpkach, hotelach i partnerskich miejscówkach. I to się udało! Bardzo się cieszę i zapraszam na Czystą Giżycką do Giżycka – tak podsumowała informację o wyróżnieniu kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Małgorzata Kulas-Szyrmer.

Darmowa kranówka w restauracji to standard w zachodnich restauracjach i coraz bardziej popularna praktyka także w Polsce. Miasto Giżycko wiosną 2021 r. postanowiło sprawdzić jak właściciele giżyckich lokali i instytucji zareagują na propozycję serwowania u siebie wody prosto z kranu, jako darmowego dodatku do zamówienia. Reakcje przeszły oczekiwania, a lista chętnych zaskoczyła!

Zaproszenie przedsiębiorców do współpracy poprzedziły spotkania z przedstawicielami giżyckiego PWiK (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Specjaliści z PWiK dostarczyli zestaw ekspertyz i analiz potwierdzających niezwykle wartościowe parametry giżyckiej kranówki, przybliżyli proces technologiczny i stanowili skarbnicę wiedzy przy realizacji treści materiałów reklamowych.

Nieocenione wsparcie w promocji zapewniła społeczna ambasadorka akcji, zwyciężczyni popularnego programu kulinarnego MasterChef TVN, influencerka less waste, która naturalnie łączy dziedzictwo kulinarne i eko podejście do życia – Ola Juszkiewicz.

źródło: UM Giżycko

 

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze