niedziela, 26 maja, 2024

Powiatowo-gminne dożynki w Miłkach [zdjęcia]

W niedzielę 12 września w Miłkach odbyły się powiatowo-gminne dożynki, które tradycyjnie rozpoczęła msza święta celebrowana w miłkowskim kościele.

Następnie orszak dożynkowy, który prowadzili jadący bryczką starostowie Anna i Adam Kurpiel z Marcinowej Woli, przemaszerował na stadion w Miłkach. Tamnastąpiło otwarcie uroczystości, a wójt Barbara Mazurczyk wraz ze starostą giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim przywitali gości, wśród których byli m.in.: posłanka na Sejm RP – Anna Wojciechowska, przewodnicząca Rady Powiatu Giżyckiego Monika Łępicka-Gij, prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Magdalena Fuk oraz komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Giżycku brygadier Tomasz Siemieniuk. W późniejszym czasie dojechała też Jolanta Piotrowska z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz poseł na Sejm RP – Wojciech Kossakowski.

Przed sceną złożono siedem pięknych wieńców dożynkowych wykonanych przez mieszkańców: Kleszczewa, Paprotek, Miłek, Konopek Nowych, Marcinowej Woli, Wyszowatych i Rydzewa. W tym roku postanowiono wszystkie wieńce uhonorować równorzędnymi nagrodami, podobnie jak stoiska sołeckie i cztery drużyny – Rydzewo, Miłki, Paprotki i Marcinowa Wola – występujące w Turnieju Sołectw, ale swoją komisję konkursową powołała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, która sklasyfikowała trzy wieńce, przyznając pierwsze miejsce Marcinowej Woli, drugie – Paprotkom i trzecie – Kleszczewu.

Publiczność dożynkowa dopisała, dzięki czemu było komu oklaskiwać wspaniałe występy artystyczne oraz korzystać z wielorakich atrakcji skierowanych zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Pomimo, że piękną początkowo pogodę pod wieczór popsuły nieco opady deszczu, nie przeszkodziło to wcale w wesołej zabawie i tańcach, które trwały prawie do północy.

źródło: Gmina Miłki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze