środa, 24 kwietnia, 2024

Operacja Boyen 2021 zbliża się wielkimi krokami [program]

W dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2021 r. odbędzie się cykliczna impreza „Święto Twierdzy Boyen” Operacja Boyen – Giżycko 2021. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: dioramy historyczne, jarmark z regionaliami i militariami, defilada historyczna, warsztaty, konkursy i koncerty. Oczywiście nie zabraknie także największej w Polsce I-wojennej inscenizacji historycznej – “Bój o Twierdzę Boyen”.

Twierdza Boyen to miejsce, gdzie od kilku lat odbywa się „Święto Twierdzy Boyen”. Kiermasz rozmaitości, stoiska gastronomiczne, kino plenerowe, warsztaty z rzeźby czy malarstwa, to jedne z wielu atrakcji oferowanych dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Będzie to czterodniowa przygoda z historią giżyckiej fortyfikacji, a to dzięki przewodnikom, którzy będą oprowadzać i opowiadać o dawnym militarnym funkcjonowaniu twierdzy oraz jej znaczeniu z życiu mieszkańców Giżycka. W tych dnia odbędzie się m.in.: Piknik historyczno-militarny, dioramy, defilada ulicami miasta start Pasaż Portowy, Międzynarodowa Inscenizacja Historyczna (sobota 31 lipca), kreatywne warsztaty artystyczno-ekologiczne, koncerty.

źródło: Giżyckie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze