czwartek, 20 czerwca, 2024

Niezwykła mazurska uczta dźwięków

23 kwietnia w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się Mazurski Koncert Teatralny – DUSA – Moniki Wierzbickiej! Dzień później koncert będzie można usłyszeć także w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Bezpłatne bilety są wciąż dostępne do odbioru!

„Dusa” to pierwsza na świecie płyta z autorskimi pieśniami po mazursku. Składa się z 12 pieśni napisanych współcześnie. Twórczynią tekstów oraz osobą wykonującą utwory jest Monika Wierzbicka. Na mazurską gwarę teksty przełożył doktorant Instytutu Slawistyki PAN Piotr Szatkowski.

– Polubiłam tę fuzję i pomyślałam czemu by nie stworzyć całej takiej płyty.Całkowicie po mazursku. Po to aby zachować w pamięci tę piękna mowę, aby uhonorować śpiewaczki i śpiewaków mazurskich oraz ludzi tu żyjących. I posłuchać, jak zabrzmią w nowoczesnych aranżacjach. I tak od pomysłu, poprzez działanie powstała płyta DUSA – informuje Monika Wierzbicka. – Wraz z realizatorami i partnerami płyty wierzymy, że piosenki będą cieszyć nie tylko miłośników Mazur. Wierzę też, że płyta jest godną kontynuacją albumu Grzegorza z Ciechowa – Piejo kury. Gdzie świat nowoczesnej muzyki elektro połączył się z tradycją”.

Bezpłatne wejsciówki można odbierać od 21 marca 2024r.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze