środa, 24 kwietnia, 2024

Kapsuła Czasu w Giżycku

Kapsuła Czasu to rzeźba ze złotą kopułą stworzona przez krakowskiego artystę Aleksandra Rokosza. Projekt inspirowany jest hejnalicą Kościoła Mariackiego. W środku Kapsuły znajdują się tysiące prac plastycznych, literackich i nagrań autorów z całej Polski, którzy przedstawiają swoje wyobrażenie świata w 2120 roku.  

 Celem istnienia Kapsuły jest przeniesienie w czasie współczesnej myśli – naszego wyobrażenia rzeczywistości, z którą przyjdzie się mierzyć następnym pokoleniom. Tym samym, świat jutra z dzisiejszej perspektywy – „Serce Kapsuły Czasu” –stanie się mostem łączącym przyszłość z teraźniejszością”.

W uroczystym otwarciu plenerowej wystawy udział wzięli zastępca burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski oraz Prezes Fundacji IDEANOVA Wiesław Cholewa. Kapsuła będzie dostępna na pasażu portowym do 30 września.

Pierwsze otwarcie Kapsuły Czasu nastąpi po 10. latach od momentu realizacji obiektu architektonicznego. Kolejne będą miały miejsce w interwałach czasowych co 25 lat, do momentu realizacji „formuły 100-letniej” Kapsuły Czasu.   

źródło: Justyna Maciejewska-Kucfir, UM Giżycko

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam się z Tobą w 100 i popieram zawarte poglądy w soposb pro-subiektywny 🙂 E. Zegadłowicz.

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  3. Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

  4. Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze