czwartek, 18 kwietnia, 2024

Giżycko solidarne z Ukrainą

Burmistrz Giżycka oraz Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce podejmują inicjatywę AKCJI SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ. 27 lutego 2022r. o godzinie 15.00 odbędzie się ekumeniczna msza, a tuż po niej nastąpi marsz i wiec poparcia.

Zapraszamy na wspólną, ekumeniczną modlitwę o pokój na Ukrainie, która odbędzie się
z inicjatywy duszpasterzy różnych wyznań z giżyckich kościołów, przy udziale chóru Cerkwi Greckokatolickiej Św. Trójcy z Giżycka oraz chóru Parafii Ewangelickiej
– informuje Jan Pik, Przewodniczący Zarządu Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce.

Msza została zaplanowana na 27.02.2022 r. (niedziela) o godz. 15.00 w Kościele Ewangelickim w Giżycku. Następnie około godz. 16.00 odbędzie się przemarsz na Wiec poparcia dla Niepodległego Państwa Ukraińskiego (Pasaż Portowy w Giżycku).

Należy głośno to powiedzieć, iż faktem stało się najgorsze – mimo wielu prób i sugestii wspólnoty międzynarodowej Ukraina dziś stała się ofiarą napaści agresora, jakim jest Rosja. Jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń – aktu wojny, zamachu na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy – dodaje burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz. – Ukraina dziś potrzebuje pomocy na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, militarnej, jak również na płaszczyźnie ludzkiej. Przyjdźcie, swoją obecnością wesprzeć Ukrainę i wszystkich obywateli tego kraju, pokażmy naszą solidarność, jedność, a przede wszystkim sprzeciw dla tak brutalnych i bezprawnych kroków, jakich dokonała i cały czas dokonuje Rosja.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze