środa, 29 maja, 2024

Giżycko: Mężczyźni podejrzani o kradzież katalizatorów trafili do aresztu

Giżycki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów, dokonane na terenie powiatu giżyckiego i piskiego. Ponadto mężczyźni dopuścili się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i dążyli do zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowych.

Giżyccy policjanci od pewnego czasu prowadzili sprawy dotyczące kradzieży katalizatorów na terenie powiatu giżyckiego. Do podobnych kradzieży dochodziło również w innych powiatach. Przełom w sprawie nastąpił w miniony wtorek (08.06.2021) kiedy to policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli auto. Jeden z mężczyzn – kierowca – tuż po zatrzymaniu auta uciekł, natomiast pasażer został na miejscu.

Podczas wykonywania czynności przy mężczyźnie policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci amfetaminy. Pojazd został zabezpieczony na parkingu, a mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Ponadto w aucie znajdowały się elektronarzędzia, które mogły pochodzić z przestępstwa kradzieży bądź służyły do jego popełnienia. Policjanci całej tej sytuacji przyjrzeli się bliżej. Kontynuowali poszukiwania mężczyzny, który zbiegł z miejsca interwencji. W ich efekcie uciekinier został zatrzymany.

Zatrzymanie miało miejsce na jednej z ulic w Giżycku. Poszukiwany kierowca był w towarzystwie innych osób, a podczas wykonywania z nim czynności zarówno on, jak i jego znajomy byli bardzo agresywni wobec funkcjonariuszy. Wszystko wskazywało na to, że są pod silnym działaniem środków odurzających.

Po przywiezieniu do jednostki policji zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a policjanci realizowali czynności do sprawy. Następnego dnia (09.06.2021 r.) zebrany cały materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić mężczyznom zarzuty kradzieży katalizatorów na terenie powiatu giżyckiego i piskiego, jak i zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz wywieranie przemocą wpływu i zmuszania do zaniechania przez nich czynności służbowej.

36-latek i 23-latek zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Natomiast 40-latek otrzymał dozór policji i ma stawiać się w komendzie trzy razy w tygodniu na czas zakończenia postępowania.

źródło: KPP Giżycko

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze