czwartek, 20 czerwca, 2024

Giżycko: Finał I Letnich Koncertów Fortepianowych i Kameralnych

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku zaprasza na ostatni, piąty występ organizowany w ramach wakacyjnego cyklu koncertów fortepianowych. Zgromadzeni w nowoczesnej sali koncertowej goście, wysłuchają kompozycji Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego i Ferenca Liszta.

Utwory wykona Dmitry Ablogin, laureat międzynarodowych konkursów. W sierpniu 2018 roku Dmitry został finalistą I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Opiekę artystyczną nad koncertami sprawuje Maria Gabryś-Heyke profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Maria Ludwika Gabryś-Heyke jest pianistką związaną z wieloma scenami muzycznymi Europy. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na fortepianie współczesnym w Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie (prof.Teresa Manasterska) oraz Musikhochschule Luzern w Szwajcarii(prof.Ivan Klansky).

Jej pasją stało się odkrywanie piękna brzmienia fortepianów historycznych, co doprowadziło do podjęcia studiów na kierunku fortepianu historycznego w Schola Cantorum Basiliensis w Szwajcarii w klasie prof. Jespera Christensena.
Bogactwo doświadczeń muzycznych pozwala pianistce na swobodne poruszanie się w różnych stylach i konwencjach wykonawczych.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w siedzibie szkoły od 23 sierpnia.

źródło: UM Giżycko

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest madrość, ktorej szukamy w naszym zyciu przez dlugi czas i dzięki wyszukiwarkom znajdujemy ją na takim blogu jak Twój :-).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze