czwartek, 9 lutego, 2023

Jubileuszowy koncert Czerwonego Tulipana w Mrągowie

19 marca w Mrągowie odbędzie się koncert wypełniony słowem i muzyką, którego motywem przewodnim jest „PIĘKNO” – będzie to wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan przez 37 lat działalności zespołu. Grupa Czerwony Tulipan powstała w 1985 roku w Olsztynie. Jej repertuar obejmuje przede wszystkim poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Czerwony Tulipan Współpracował niegdyś z „Kabaretową Sceną Trójki”, należy do „Krainy Łagodności”, brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Zespół grywał koncerty nie tylko w całej Polsce, a także w innych miejsach Europy (Francja, Niemcy, Anglia, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa, Ukraina), USA i w Kanadzie. Czerwony Tulipan nagrał i wydał w sumie 15 płyt. Ich najnowsza płyta z 2020 roku „Piękno” została wydana w roku jubileuszowym na 35-lecie zespołu.
Wokół nas Świat wciąż się zmienia. Zmieniają się ludzie… Tym co jest stałe … co nas otacza i co jest w nas, wciąż intryguje, przyciąga i do czego wciąż powracamy … jest piękno. Od nas zależy jak widzimy otaczającą rzeczywistość. Każdy z nas, daje MOC, siłę, wszystkim wartościom – swoją myślą , mową i uczynkiem…dlatego tak ważne jest jak odbieramy, jak postrzegamy i interpretujemy ten Świat…Piękno jest drogą. Idąc drogą Piękna będziemy mieli Piękne życie mówią członkowie zespołu o najnowszej płycie
CZERWONY TULIPAN  to pięć artystycznych indywidualności:       Stefan Brzozowski kompozytor , wokalista , gitarzysta  i „szef” … … odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu ;       Ewa Cichocka recytatorka , wokalistka , tancerka , aktorka … … artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu ;       Krystyna Świątecka wokalistka i flecistka … … zamknięta w sobie , oszczędna w środkach , wzruszająca liryzmem , uduchowiona ;       Andrzej Czamara gitarzysta solowy … … stopiony całkowicie z gitarą , którą opanował perfekcyjnie ;       Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy… … z „rockowym rodowodem”
Koncert obędzie się 19 marca 2022 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Mrągowskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 35 zł i 30 zł (uczniowie oraz na kartę PTM/MKS) są dostępne w recepcji oraz online.  

Data

mar 19 2022
Expired!

Czas

18:00

Koszt

35.00

Lokalizacja

Kino Zodiak Mrągowo
ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo

Organizator

Mrągowskie Centrum Kultury
Email
[email protected]
Strona WWW
http://mck.mragowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj