wtorek, 16 lipca, 2024

Szpital w Biskupcu ma nowe mobilne RTG i USG

Nowoczesna aparatura diagnostyczna o wartości ponad 677 tys. zł trafiła do szpitala powiatowego w Biskupcu. Zakup umożliwiły środki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu obsługuje pacjentów z pięciu powiatów w województwie warmińsko-mazurskim. Jego atutem jest profesjonalna kadra, wysoki poziom usług medycznych oraz stale rozbudowywana baza sprzętowa. Ostatnio wzbogaciła się ona o nowoczesne kardiomonitory i mobilne aparaty USG i RTG.

Dyrektor szpitala podziękowała wojewodzie warmińsko-mazurskiemu za wsparcie. – Cieszymy się z tego sprzętu, które zastąpi stare urządzenie. Sami nie bylibyśmy w stanie go kupić –  mówiła dyrektor Marta Maciejewska. – Jest nowoczesny i mobilny. Można nim podjechać do łóżka pacjenta na każdym oddziale. Mobilne są też kardiomonitory, trafią na OIOM, gdzie wcześniej otrzymaliśmy centralę, ale nasze stare monitory nie były z nią kompatybilne. Teraz cały sprzęt będzie w pełni wykorzystany.

Kilka dni temu ze wsparcia RARS skorzystał także powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście, do którego zakupiono 10 specjalistycznych łóżek o łącznej wartości 68 tys. zł.

– Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w naszych placówkach medycznych mamy już XXI wiek. Cieszę się, że Pan zauważa potrzeby powiatowych szpitali – mówił starosta olsztyński Andrzej Abako, zwracając się do wojewody warmińsko-mazurskiego. Ten z kolei podkreślił dobre relacje z powiatem. – Cieszę się, że mogłem się przysłużyć pacjentom z Biskupca, powiatu olsztyńskiego i pozostałych powiatów korzystających z usług tutejszego szpitala. Duża w tym zasługa bardzo dobrej współpracy ze Starostwem. Jestem przekonany, że ten sprzęt będzie w Biskupcu dobrze służył i że przyczyni się do podwyższenia jakości usług, opieki i zwiększenia komfortu pacjentów – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć burmistrza Biskupca, Kamila Kozłowskiego, który pogratulował dyrekcji szpitala skuteczności w zarzadzaniu placówką, dbałości o kadrę i szpitalne wyposażenie.

Nowy sprzęt w powiatowym szpitalu w Biskupcu to:

  • Kardiomonitor B450 – 24 800 zł – 6 sztuk ze stojakami
  • Kardiomonitor Biolight Q7 – 21 291,79 zł
  • Specjalistyczny stojak do kardiomonitora – 108 zł
  • Mobilny aparat USG – 112 208,81 zł – 1 szt.
  • Mobilny aparat RTG – 394 999,20 zł – 1 szt.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze