środa, 29 maja, 2024

Mundurowi kontra samorządowcy. Mecz charytatywny w Biskupcu

31 sierpnia o godzinie 15:00 na stadionie w Biskupcu odbędzie się mecz charytatywny w piłkę nożną na rzecz Jasia Korshenrich – MUNDUROWI & SAMORZĄDOWCY.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot. Kapitanem drużyny służb mundurowych będzie wojewoda Artur Chojecki, natomiast na czele drużyny samorządowców stanie marszałek Gustaw Marek Brzezin. Uczestnikami meczu będą również sami szefowie służb mundurowych i samorządów z całego województwa.

Sportowe zmagania na boisku to tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane dla publiczności. Tego dnia odbędą się również liczne licytacje na rzecz chorego 3,5 letniegosynka funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Każda służba mundurowa wystawi stoisko promocyjne ze specjalistycznym sprzętem. Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać z policyjnego miasteczka ruchu drogowego. Natomiast Straż Pożarna sprawdzi każdego ochotnika z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Psy służbowe Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zaprezentują swoje umiejętności wykorzystywane w codziennej służbie.

Na gości czekać będzie grochówka Straży Granicznej i pajda chleba z domowym smalczykiem i ogórkiem.

Zagrają dla Jasia Korshenrich

Małżeństwo z Barcian (powiat kętrzyński) funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zawodowo – na co dzień realizują zadania w ochronie  zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, natomiast prywatnie ich życie zmieniło się 6 maja bieżącego roku.

Okazało się, że ich 3,5 letni synek, który podczas zabawy z piłką poczuł ból kolana, jest bardzo chory. Szczegółowa diagnoza wykazała, że jest to nerwiak zarodkowy (Neuroblastoma) IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego i zmianami w kościach (szpik zajęty w ponad 70%).

Nadzieją na wyzdrowienie ich syna Jasia jest leczenie w klinice w Barcelonie (skuteczność wynosi 92%), zaś jego koszt to około 380 000 euro. Dla rodziców to „kosmiczna suma”, dlatego szukają wsparcia z każdej możliwej strony.

źródło: W-MOSG

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze