poniedziałek, 16 września, 2024

Zaproszenie na 9. Ogólnopolskie Święto Sera w Olsztynie – Serowe Szaleństwo Wraca!

Już 7 i 8 września 2024 roku, Olsztyn ponownie stanie się stolicą serowych smaków, przyciągając miłośników sera z całej Polski i nie tylko. W tych dniach odbędzie się 9. edycja Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa – Ogólnopolskie Święto Sera Olsztyn 2024.

Festiwal, który odbywa się na malowniczym terenie Kortowa, jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Na stoiskach wystawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych, będzie można spróbować różnorodnych serów i twarogów – od tradycyjnych smaków po unikalne, nowoczesne wariacje. Dla dzieci i dorosłych przygotowano liczne atrakcje, w tym animacje, konkursy z nagrodami oraz pokazy kulinarne, podczas których będzie można podziwiać mistrzów kuchni w akcji.

Największe Atrakcje Festiwalu

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli do 16:00. W programie nie zabraknie takich atrakcji jak:

  • Degustacja serów i twarogów na stoiskach producentów.
  • Konkursy dla publiczności – „Serowy Król” i „Twarogowy Król”.
  • Bicie rekordu w rozciąganiu mozzarelli – w samo południe, 7 września, spróbujemy pobić rekord w tej wyjątkowej kategorii.
  • Pokazy kulinarne „Ser na okrągło – w kuchni i gastronomii”, gdzie profesjonalni kucharze zaprezentują niezwykłe dania z serem w roli głównej.
  • Laboratorium Sera – pokazy technologiczno-laboratoryjne dla ciekawych, jak powstają ulubione produkty mleczne.
  • Uliczka Seromaniaków – animacje, zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Kulinarne Śniadania i Spacerki Po Hali Technologicznej

Niedziela przyniesie kolejne niezapomniane doświadczenia, w tym „Śniadaniowe Impresje” – specjalną degustację przygotowaną przez studentów Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Będzie to idealna okazja, by rozpocząć dzień od pysznego, serowego śniadania. Ponadto, obiecuje się również ciekawe spacerki po Hali Technologicznej, gdzie można zobaczyć, jak nowoczesne technologie wspierają tradycyjne metody produkcji sera.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze