Zapraszamy do wzięcia udziału w archeologicznej grze terenowej po Puszczy Boreckiej!
Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie tajemnice kryje Puszcza Borecka? Czego szukają archeolodzy w głębi lasu? Czy tam w ogóle można coś znaleźć? Można! I to całkiem sporo – biorąc udział w grze będziecie mogli sprawdzić, jakie ślady pozostały po ludziach mieszkających tam osiemset, tysiąc, a nawet dwa tysiące lat temu. Rozwiążecie archeologiczne zagadki i zetkniecie się oko w oko się z historią waszej okolicy.
Kiedy?
20 lipca 2024 r. Start odbędzie się w dwóch turach: o 12:00 i 13:00.
Gdzie?
W Puszczy Boreckiej, na terenie Nadleśnictwa Czerwony Dwór. Dokładną lokalizację miejsca startu wyślemy po zapisaniu.
Ile to potrwa?
Przewidywany czas gry to ok. 2-3 godziny. Po zakończeniu gry odbędzie się ognisko (zapraszamy z własnym koszyczkiem).
Jak dużo trzeba będzie chodzić?
Trasa gry to ok. 5,5 km.
Czy udział jest płatny?
Udział w grze terenowej jest bezpłatny.
Czy możemy grać drużynowo?
W grze można wziąć udział zarówno indywidualnie, jak i w drużynach. Maksymalna liczba osób w drużynie to 5. W każdej grupie powinien być przynajmniej 1 pełnoletni opiekun.
Czy w grze mogą wziąć udział dzieci?
Oczywiście! Nasi edukatorzy dostosują zadania do osoby w każdym wieku. Każde dziecko powinno być jednak pod opieką osoby pełnoletniej. Warto też pamiętać, że podczas gry trzeba będzie przejść kilka kilometrów po lesie, więc rozważając udział, należy wziąć pod uwagę możliwości i wiek dziecka.
Jak można wziąć udział?
Wyślijcie do nas maila na adres: [email protected]. W tytule wpiszcie: Prapuszcza – gra terenowa. Zgłoszenie. W treści podajcie, ile osób zgłaszacie oraz imię reprezentanta drużyny. W odpowiedzi dostaniecie wiadomość zwrotną potwierdzającą zapis oraz informacje na temat konkretnej godziny startu i miejsca spotkania. Uwaga: liczba miejsc ograniczona!
Czy coś jeszcze muszę wiedzieć?
Gra odbędzie się na terenie leśnym, więc pamiętajcie o odpowiednim ubiorze i środkach na insekty.
Uczestnictwo w grze oznacza akceptację regulaminu wydarzenia, który można przeczytać tutaj:
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.