piątek, 1 marca, 2024

Wernisaż fotografii Mirosława Kleczkowskiego

Zapraszamy do Mrągowskiego Centrum Kultury na niezwykły wernisaż fotografii Mirosława Kleczkowskiego. Tym razem motywem przewodnim wystawy mrągowskiego fotografa będzie mgła.

Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia 2022r. o godzinie 18.00. Zjawiska, krajobrazy i obiekty, które znalazły się na wystawie pt. „Z mgły zrodzone”, zachwycają atmosferą: naturalną i niecodzienną jednocześnie.

Mirosław Kleczkowski to doświadczony fotograf, pasjonat ekologii i wielki miłośnik przyrody. Specjalnie dla nas wstaje o świcie i niepomny na warunki atmosferyczne przemierza kilometry, aby uchwycić optymalne światło, czas i przestrzeń. Zdjęcia, które zdecydował się pokazać światu, jak zwykle przybliżają to, co tak bliskie każdemu z nas, a jednak poza zasięgiem.

Tytuły poprzednich wystaw bardzo dużo mówią o pochodzeniu i zamiłowaniach fotografa: „Przyroda w obiektywie” (2011), „Mrągowo w obiektywie” (2012), „Zima w obiektywie” (2013), „Mrągowo w obiektywie – Magiczne miasto” (2015), „Mróz – Artysta” (2017), „Mazurski Świat Opery” (2017).

Mirosław Kleczkowski najchętniej pokazuje naturę w nietypowej odsłonie – niedostępnej dla osób nie mniej wrażliwych niż on, ale zbyt zabieganych, za bardzo przytłoczonych codziennymi troskami. Robi to, co fotograf robić powinien: uczy patrzeć i widzieć. Wiele lat był nauczycielem przyrody, może dlatego z takim powodzeniem uczy wrażliwości na otoczenie, pobudza ciekawość i skłania do kontemplacji.

Nowy temat: mgły, potraktował z właściwym sobie zaangażowaniem, cierpliwością i poświęceniem.

Roztacza przed nami perspektywę nieoczywistą: oto mgła przestaje być uzupełnieniem krajobrazu, a staje się niemal bytem samoistnym i to takim, który powołuje do życia inne byty i zjawiska.

Data

kwi 22 2022
Expired!

Czas

18:00

Lokalizacja

Mrągowskie Centrum Kultury
ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo
Kategoria

Organizator

Mrągowskie Centrum Kultury
Email
[email protected]
Strona WWW
http://mck.mragowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj