sobota, 28 stycznia, 2023

Noc Muzeów w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku już od kilku lat włącza się w ogólnopolską akcję „Noc Muzeów” i przygotowuje tego dnia specjalne atrakcje. Tym razem odbędzie się otwarcie wystawy „Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi” oraz koncert zespołu Chrust.

Noc Muzeów w Olsztynku rozpocznie się 14 maja 2022 roku o godzinie 18.30 za sprawą najnoweszej wystawy „Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi” Waldemara Mierzwy. Wernisaż odbędzie się przed obiektem z Burdajn.

Kolejny punkt programu to zwiedzanie muzeum wieczorową porą – oprowadzać będą etnografowie po specjalnie na tę okazję przygotowanych wystawach. Spacer z muzealnikiem odbędzie się o godz. 19:30 i 20:00 (zbiórka na placu kamiennym przy kościele).

Zwieńczeniem wieczornych atrakcji (o godz. 21.00) będzie koncert zespołu Chrust, prezentującego słowiańską muzykę w stylu etno elektro. Zespół Chrust z Gdańska jest laureatem wielu folkowych konkursów muzycznych, wygrał ubiegłoroczną edycję konkursu młodych kapel Fest Muza.

Chrust to pełna emocji, charakteru i słowiańskości muzyka. Miks delikatnych, białych śpiewów i mocarnych bębnów z nowoczesnym brzmieniem elektronicznym łączy ze sobą dwa światy. Świat bogów, wierzeń i szeptuch z obecnym światem internetu i spełnienia. Chrust swoją muzyką przenosi do nowych, nieodkrytych zakamarków duszy. Koncert odbędzie się w malowniczym plenerze skansenu, gdzie naturalną scenografię będzie tworzyć chałupa z Chojnika.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Data

maj 14 2022
Expired!

Czas

18:30

Lokalizacja

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
Leśna 23, 11-015 Olsztynek
Kategoria

Organizator

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
Strona WWW
https://muzeumolsztynek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj