W dniach 7-8 sierpnia 2021 roku odbędą się ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa –Arkodach&Stomasz Cup. Kogo w tym roku zobaczymy w żeglarskim finale? Tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy także zawodników OK Dinghy oraz Korsarz. Poznamy także najszybsze łódki pływające po Czosie.
W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa świętują 8 urodziny. Cykl, na początku planowany jako stricte przyjacielska idea zrzeszająca lokalne środowisko żeglarskie, przez lata urósł do rangi poważnych zawodów sportowych, w którym uczestniczą sympatycy żeglarstwa z całej Polski.
Trzecie i ostatnie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa, które wyłonią ostatecznych finalistów cyklu, zostaną rozegrane w czterech klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych, kabinowych, Open i Mariner 600. Oprócz tego, dodatkowo sklasyfikowani zostaną zawodnicy OK Dinghy oraz Korsarz, którzy przygotowują się do wrześniowego Pucharu Europy Klasy Korsarz w Giżycku. Organizator planuje w ciągu dwóch dni przeprowadzić 8 wyścigów krótkodystansowych oraz dodatkowy wyścig długodystansowy, który po raz kolejny wyłoni najszybsze łódki pływające po Czosie (w tym roku po raz pierwszy Błękitna Wstęga Jeziora Czos została podzielona na 2 kategorii: jachty kabinowe oraz otwarto pokładowe).
– Jako MTR „Czos” chcemy współpracować z innymi stowarzyszeniami i klasami żeglarskimi. To jedna z naszych kluczowych dróg rozwoju. Cieszymy się, że w tym roku ponownie wracają do nas zawodnicy OK Dinghy, a także po raz pierwszy w historii mrągowskich regatach żeglarze z klasy Korsarz. Zapowiadają się niezwykłe sportowe emocje – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.
Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.
Plan regat
Sobota 7 sierpnia
8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat
11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)
11.15 Odprawa sterników
12.10 Start do regat
19.30 Kolacja żeglarska – Hotel Anek
Niedziela 8 sierpnia
Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat
14.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)
Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam się z Tobą w 100 i popieram zawarte poglądy w soposb pro-subiektywny 🙂 E. Zegadłowicz.
Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂
Uważaj, żebyś przez nieuwagę nie stworzył czegoś wiekopomnego i na stałe wpisał się w cyfrowy świat internetu. 🙂
Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne „mosty”.
Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic